понедельник, 27 августа 2012 г.

ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ



Назва проекту
Дослідження історії селища Комсомольське.

Назва навчальної теми
Історія рідного краю в другій половині в 20 ст. та на початку 21 ст.
Основний та другорядні навчальні предмети
Історія України 11 клас,Краєзнавство.

Вік учнів, клас
10,11 класи, (16-17 років)
Стислий опис проекту
Навчальний проект з історії по темі «Історія рідного краю в другій половині в20 ст. та на початку 21 ст.»реалізується учнями 10,11 класу і розрахований на те, що учні на основі раніше здобутих знань, умінь і навичок самостійно досліджують історію рідного краю,працюють з різноманітними історичними джерелами,зустрічаються з свідками побудови селища та першими будівельниками,систематизують здобутий матеріал для використовування на уроках. Працюючи над цим проектом учні удосконалять свої навички пошуку, аналізу, застосування інформації цим самим формують самоспрямованість у навчанні.
План
План навчального проекту (посилання)
План впровадження проекту (посилання)
Навчальні цілі
Виконання проекту розвиває у учнів такі вміння і навички:
1. цілеспрямований відбір та опрацювання джерел інформації;
2. вибір методів дослідження;
3. складання і опрацювання плану роботи над проектом;
4. користування інформаційно-комунікаційними технологіями;
5. висування,дослідження, доведення або спростування певних гіпотез;
6. застосування методів і способів контролю та самоконтролю;
Опис оцінювання
На початку навчального проекту
створення проекту учитель для визначення рівня початкових знань проводить вхідне тестування з теми що вивчається, за допомогою «ЗХД» таблиць визначає навчальні потреби учнів, для мотивування, демонструє свою презентацію, яка містить основні питання теми

Під час роботи
над проектом учитель повинен проводити цілу систему оцінювання: отримані знання, уміння, навички, вміння працюватиособисто і в групі; яка підвищить самооцінку кожного учня та навчить їх скореговувати свою діяльність (працювати над собою, як особистістю). Одним з пунктів оцінювання на даному етапі є взаємооцінювання, самооцінювання.

В ході проекту
над проектом обов’язковим є підсумкове оцінювання таких параметрів: об’єм опрацьованого матеріалу, якість створеного продукту, вміння оформити власний проект та вміння презентувати його (також можна використовувати інструмент оцінювання виконання групового завдання).
 
Діяльність учнів
На початку створення проекту
учні ознайомлюються з темою, за допомогою публікації, яку створено вчителем, активізують мотивацію вивчення теми, отримують інструкції, які заздалегідь було розроблено вчителем, обговорюють основні питання теми, консультуються із учителем. Вчитель мотивує важливість та доцільність методу проектів за допомогою власної презентації. Учні об’єднуються в різнорівневі групи: теоретики (опрацьовують теоретичний матеріал), практики (шукають практичне застосування  здобутих знань), адміністратори (поєднують здобуту іншими інформацію в кінцевий продукт), переглядають джерела інформації (друковані, електронні), відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його.

Під час роботи над проектом
учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованими вчителем та відібраними самостійно джерелами інформації, складають алгоритми досліджень, відбирають необхідний матеріал для досліджень, проводять дослідження як такові, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. постійно презентують результати своїх робот у вигляді презентацій, проводять оцінювання своїх однокласників та самооцінювання.

По завершенню роботи над проектом
учні представлять результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню. Відбувається перегляд презентацій, їх обговорення та оцінювання
Відомості про автора
Співак Марина Леонідівна учитель історії і правознавства
Комсомольська гімназія № 2 Зміївської районної ради
сел. Комсомольське, Зміївський р-н, Харківська обл.
MarinaSpivak62@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу: 22-28 серпня 2012 року
Місце проведення тренінгу: Комсомольська гімназія № 2 Зміївської районної ради
Тренери: Зінов'єва Тетяна Іванівна

Комментариев нет:

Отправить комментарий